„W Ojczyźnie serce me zostało”

„W Ojczyźnie serce me zostało”

W Izbie Patrona Szkoły 19 listopada 2013 roku odbyło się 73. Spotkanie z Janem Pawłem II pod tytułem: „W Ojczyźnie serce me zostało”. Wpisuje się ono w realizację różnych pomysłów związanych z uświetnieniem 75. rocznicy powstania szkoły oraz stanowi przygotowanie do uroczystości kanonizacji Jana Pawła II. Scenariusz spotkania został opracowany przez nauczycielkę języka polskiego Ewę Regułę, a wykonawcami byli uczniowie z klasy II C. Teksty poetyckie Karola Wojtyły – Papieża oraz wieszczów romantycznych odczytali: Krzysztof Dudek, Dawid Maciąg, Krzysztof Kumięga, Panagis Galiatsatos, Patryk Różak, Marcin Kisiel, Łukasz Podolski i Sławomir Podolski. O muzyczną oprawę montażu zadbał Jakub Bystrek, grając na gitarze ulubione pieśni Patrona szkoły. Dekoracje wykonali: Michał Zagrabiński, Michał Śliwa, Piotr Paprocki, Mikołaj Szewczyk.

Pani dyrektor Bożena Zielińska podziękowała za opracowanie patriotycznego spotkania, które kształtowało umiłowanie ojczyzny poprzez poszanowanie miejsca urodzenia, rodziny, szkoły i przyjaciół. Na zakończenie uczestnicy spotkania wpisali się do Księgi Pamiątkowej, a pan Jerzy Kula wykonał pamiątkowe zdjęcia.

Tekst: Ewa Reguła
Zdjęcia: Jerzy Kula