III edycja Międzyszkolnego Konkursu Projektowania i Modelowania Odzieży „PROJEKTANCI”
Targi Pracy Dębica 2013

SPRAWOZDANIE Z TARGÓW PRACY DĘBICA 2013

17 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II odbyły się TARGI PRACY DĘBICA 2013 zorganizowane przy współpracy Powiatowego Urzędu Pracy w Dębicy.

Targi Pracy organizowane są z myślą o absolwentach szkół ponadgimnazjalnych , a także o innych osobach poszukujących zatrudnienia w różnorodnych sektorach gospodarki. Są szansą dla osób bezrobotnych na znalezienie zatrudnienia w kraju lub za granicą, podniesienie lub zmianę kwalifikacji, nabycia kompetencji w zakresie kontaktów interpersonalnych czy też chcących rozpocząć własną działalność gospodarczą. Targi Pracy to również bezpłatne prezentacje, informacje i porady udzielane m. in. przez Państwową Inspekcję Pracy, doradców z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Ochotniczy Hufiec Pracy, pośredników pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, specjalistów do spraw rozwoju zawodowego i doradców zawodowych.

Podczas tej edycji, którą uroczyście otworzyła pani Bożena Zielińska - dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II oraz pan Ryszard Telega-dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zaprezentowało się aż 65 firm, między innymi z branży produkcyjnej, informatycznej, finansowej, turystycznej, gastronomicznej, ubezpieczeniowej, motoryzacyjnej. Partnerami tej szczytnej akcji byli: Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat Pracy w Rzeszowie, Podkarpacka Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy w Rzeszowie, Fundacja Pomocy Wzajemnej BARKA w Poznaniu.

O randze TARGÓW PRACY świadczyć może również objęcie tego wydarzenia honorowym patronatem przez: Starostę powiatu Dębickiego – pana Władysławę Bielawę. Mimo bardzo wielu zaproszonych gości, przedstawicieli firm oraz osób odwiedzających stoiska wystawców w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II dzięki Dyrekcji , nauczycielom, a także pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy organizacyjnie wszystko dopięte było na ostatni guzik. Wystawcy swoje stoiska prezentowali w dużej sali gimnastycznej, a w świetlicy szkolnej wszyscy zainteresowani mogli wysłuchać prelekcji znakomitych gości. Swoje prezentacje wygłosili:
- Państwowa Inspekcja Pracy w Rzeszowie: Przepisy Prawa Pracy i BHP.
- Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie: Analiza i kierunki działania na rzecz podkarpackiego rynku pracy oraz zawodów przyszłości.
- Fundacja Pomocy Wzajemnej Barka w Poznaniu: Ekonomia społeczna jako sprzymierzeniec lokalnego rynku pracy.
- Młodzieżowe Biuro Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Dębicy: Targi Pracy Dębica 2013 dla młodzieży szkół średnich powiatu dębickiego.
Ta ostatnia prezentacja skierowana była głównie do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, która wraz z opiekunami licznie przybyła na tę niecodzienną uroczystość.

Mamy nadzieję, że zorganizowane Targi Pracy były dla Pracodawców okazją do zaprezentowania swojej firmy, aktualnych ofert pracy oraz pozyskania odpowiednich pracowników, dzięki bezpośredniemu kontaktowi z osobami zainteresowanymi podjęciem zatrudnienia.

Dziękujemy za obecność wszystkim wystawcom, którzy zdecydowali się zaprezentować swoje oferty pracy , wszystkim gościom honorowym, organizatorom, patronom medialnym oraz wszystkim odwiedzającym, którzy tak licznie przybyli na Tragi Pracy Dębica 2013. Dzięki Państwa obecności uczniowie i osoby bezrobotne mogły nawiązać kontakt z potencjalnym pracodawcą i tym samym zrobić pierwszy krok na drodze kariery zawodowej. Liczymy na Państwa obecność w kolejnych edycjach Targów Pracy w Dębicy.

Tekst: Marzena Rzucidło - Kołtun
Zdjęcia: Katarzyna Madej