SPOTKANIE Z SKK LUBLIN

Podsumowanie Projektu SKK
w Lublinie

Dnia 6 grudnia 2012r. odbyła się w Lublinie w siedzibie Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji konferencja podsumowująca projekt Szkoła Kluczowych Kompetencji. Zaproszonych na nią zostało wiele osób zarówno bezpośrednio zaangażowanych w projekt jak i przedstawicieli władz na szczeblu lokalnym i wojewódzkim, wspierających działania SKK. Nasza szkoła była reprezentowana przez trzyosobową delegację składającą się z pani dyrektor Bożeny Zielińskiej, pani Grażyny Waśko i pani Barbary Porzuczek.

Część oficjalna konferencji rozpoczęła się o godzinie 11.00 wystąpieniem kanclerza WSEiI – pani Teresy Bogackiej. Po nim nastąpiły prezentacje poszczególnych zespołów dotyczące różnych działań w ramach projektu. Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy został szczególnie wyróżniony na tle wszystkich pięćdziesięciu szkół uczestniczących w pierwszej edycji SKK, ponieważ aż dwie nauczycielki naszej szkoły zaproszono do współpracy w zespołach prezentujących rezultaty działań projektowych na tej konferencji.

Jako pierwszy wystąpił zespół pani Aliny Reszki, w którym znalazła się nauczycielka języka angielskiego – pani Barbara Porzuczek ze swoją prezentacją dotyczącą korzyści, jakie odnieśli nauczyciele, uczniowie i poszczególne szkoły z realizacji programów autorskich napisanych w ramach projektu SKK. Po przerwie głos oddano zespołowi pani Anny Rakuś, w którym pracowała pani Grażyna Waśko – nauczycielka matematyki. Przedstawiła ona produkt końcowy Konkursu „Granty dla szkół” zrealizowanego w naszej szkole, czyli obszerny i profesjonalny zbiór zadań pt. „Matematyk na budowie”. Został on wybrany do prezentacji jako najlepsze przedsięwzięcie z całego zbioru grantów.

W trakcie konferencji wysłuchano wielu innych wystąpień nauczycieli, dyrektorów szkół i przedstawicieli władz. Wszyscy podkreślali ogrom korzyści płynących z realizacji projektu Szkoła Kluczowych Kompetencji i potrzebę angażowania się w podobne przedsięwzięcia. Konferencja zakończyła się o godzinie 15.00 wręczeniem pamiątkowych tablic dyrektorom wszystkich szkół oraz wspólnym lunchem w holu uczelni.

Tekst: : Barbara Porzuczek
Zdjęcia: Grażyna Waśko