ELEGANCJA I FANTAZJA

Tak można określić dwa pokazy naszych uczennic- modelek i kreatorek, które miały miejsce w ubiegłą niedzielę 9 czerwca podczas XX Festynu Parafialnego Parafii Miłosierdzia Bożego.

Uczennice Dębickiej Szkoły Mody w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 z wdziękiem zaprezentowały kolekcję „Prostota geometrii”, pokazując, że piękno minimalizmu, szlachetności barw i prostota- tworzą sztukę.

Nasze modelki, pełne zaangażowania i poświęcenia, w upale, prezentując nietypową kolekcję „Awangarda to Ty” powstałą z materiałów budowlanych: filcu, kolorowej siatki podtynkowej, włókna, blach, drutów, zafascynowały publiczność .

Wśród widowni padały słowa zachwytu zarówno nad jedną, jak i drugą kolekcją. Pokazy mimo maleńkich niedociągnięć ? wypadły fantastycznie.

To uczennice: Natalia Strózik, Angelika Stasiak, Dominika Pociask, Gabriela Starzyk, Anastazja Gleń, Agata Bieś, Izabela Ochab, Dominika Klisiewicz i Patrycja Gwiżdż swoją naturalnością, młodością i świetnymi, stworzonymi przez siebie kreacjami, sprawiają, że pokazy budzą aplauz.

Dziewczyny świetnie wypadły także w roli starszych koleżanek uczących małe modelki, czyli dziewczynki, które brały udział w festynie wraz ze swoimi rodzicami, pierwszych kroków na scenie. Na twarzach „małych” i „dużych” modelek podczas wspólnej zabawy widniał uśmiech.

Nad całością w pełnej gotowości czuwały nauczycielki: Lucyna Zagórska, Halina Brzeska, Edyta Matusik i Agnieszka Ścisłowska. Relację z pokazów można oglądnąć dzięki świetnemu oku naszej fotoreporterki pani Katarzyny Madej.

Należy również dodać, że dziewczyny wykazały się dużą pomysłowością, malując dzieciom buzie- ustawiały się kolejki ?.

Ale, to nie wszystko, bo Mechanik, to przecież technika: mechatronicy, budowlańcy , mechanicy. To oni pokazali techniczne cudeńka - latający quadrikopter - dron, robot Lego sterowany telefonem komórkowym. Stoiska te były oblegane przez dzieci i dorosłych, chłopców i dziewczyny, bo któż nie chciałby pobawić się i posterować robotem Lego. Oczekiwania też przerosła ilość dzieci chcących stworzyć „Domek swoich marzeń” – mały gipsowy domek wymalowany z dziecięcą, im tylko znaną fantazją.

We wszystkim pomagali nasi uczniowie i z pierwszych i ze starszych klas. Dzięki ich zaangażowaniu stoiska Mechanika cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. A wszystko pod czujnym okiem nauczycieli: Marty Domarskiej, Józefa Dybowskiego i Pawła Jarosza. Na festynie nie zabrakło rzecz jasna dyrekcji: pani Bożeny Zielińskiej i pani Renaty Zielińskiej.

Tekst: Agnieszka Ścisłowska
Zdjęcia: Józef Dybowski, Katarzyna Madej