POTRAFIĘ – CHCĘ- POMAGAM

POTRAFIĘ – CHCĘ- POMAGAM

Dawid Dec , uczeń klasy IB TZ jest jednym z czterech bohaterów, którzy w poniedziałkowy wieczór 11.03 2013r. uratowali życie młodemu mężczyźnie.

Wracających po zmierzchu z remizy OSP w Straszęcinie chłopców zapytał o drogę nieznajomy. Po krótkiej rozmowie złapał się za serce i stracił przytomność. Zdążył jeszcze powiedzieć, że czeka na przeszczep serca. Chłopcy zachowując zimną krew , wezwali pogotowie i zaczęli ratować mężczyznę. Kiedy po raz kolejny stracił przytomność , a w końcu przestał oddychać, rozpoczęli akcję reanimacyjną z masażem serca.

Dawid czynnie pomagał kolegom i tylko dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu i opanowaniu przybyli w karetce ratownicy mogli zabrać do szpitala przytomnego już mężczyznę.

Dawid jest świadomy tego, że postawa jego i kolegów godna jest pochwały i naśladowania, lecz sam pozostaje bardzo skromny. Nie uważa ,że zrobił coś nadzwyczajnego. Uratowany mężczyzna na pewno ma w tej kwestii odmienne zdanie. Miał bowiem wielkie szczęście , że w trudnej sytuacji w odległości 400 km od domu spotkał odpowiedzialnych , kompetentnych i odważnych młodych ludzi, którzy nie zawahali się aby wykorzystać posiadane umiejętności.

A nasza społeczność szkolna jest dumna, że jeden zbohaterów to uczeń naszej szkoły.

Tekst: Beata Mazur
Zdjęcia: Marek Grzebieluch