DPIKNIK RODZINNY Z „MECHANIKIEM”

PIKNIK RODZINNY
Z „MECHANIKIEM”

Organizatorami Pikniku Rodzinnego, który odbył się 2 czerwca 2013 roku był Resort Grand Chotowa i Zespół Szkół Zawodowych Nr 1im. Jana Pawła II w Dębicy pod bardziej znaną nazwą „Mechanik”, natomiast patronatem medialnym to przedsięwzięcie objęły „Wiadomości Dębickie”.

Dyrekcja, nauczyciele wraz z uczniami z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II przygotowali dla najmłodszych pociech z okazji ich święta moc atrakcji, by uczcić Dzień Dziecka i sprawić, by stał się on niezapomnianym. Impreza ta zgromadziła w Chotowej całe rodziny, a wśród bogatego wachlarza propozycji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie .

Na stoiskach przygotowanych przez nauczycieli i młodzież, uczestnicy pikniku mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły. Swoje „nowinki techniczne” prezentowały zespoły zawodowe: mechatronicy, budowlańcy, mechanicy, branża samochodowa oraz dziewczęta z Dębickiej Szkoły Mody. Można było: zobaczyć latającego quadrikoptera - drona, robota Lego sterowanego telefonem komórkowym, wygrawerować na tabliczkach dowolny napis za pomocą obrabiarki CNC, wcielić się w rolę projektantów mody, sprawdzić swoje umiejętności sportowe w różnych turniejach, a amatorzy starych samochodów mogli obejrzeć pojazdy po udoskonaleniu i renowacji, które pewnie niejeden kolekcjoner chciałby mieć.

Ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się konkursy: „Domek moich marzeń” , który polegał na wymalowaniu małej bryły gipsowego domku, gra dydaktyczna „Budujemy dom”, projektowanie strojów plażowych, sportowych i wieczorowych.

Największe jednak emocje wzbudziły pokazy mody strojów, które powstały w ramach projektu edukacyjnego Dębickiej Szkoły Mody, która od samego początku odnosi znaczące sukcesy nie tylko na rodzimym rynku.

Uczennice prezentowały się w trzech kolekcjach: „Technika w modzie”, „Prostota geometrii”, „Awangarda to Ty”. Wszystkie te pokazy zostały przyjęte z dużym entuzjazmem. Zwłaszcza żeńska część publiczności była zainteresowana strojami oraz sposobem ich wykonania. Dodatkową atrakcją po ostatnim pokazie mody był pokaz „Dziecięcej mody weekendowej”. Wszystkie dzieci mogły zaprezentować swój strój na pięknej scenie w sali „Wehikuł Czasu”.

Dodatkową atrakcją był również występ wielokrotnie nagradzanego na różnego rodzaju przeglądach i festiwalach zespołu muzycznego z naszej szkoły. Tym razem repertuar zespołu składał się z przebojów dziecięcych, przy których bawili się nasi milusińscy.

Wszystko, co zaplanowaliśmy zostało zrealizowane w stu procentach. W tym dniu przede wszystkim sprzyjała nam pogoda, dlatego wszystkie zabawy, gry, konkursy cieszyły się wielkim zainteresowaniem.

Pragniemy podziękować właścicielom i pracownikom Resort Grand Chotowa za miłe przyjęcie i możliwość korzystania z pięknych miejsc ośrodka, za profesjonalną pomoc techniczną, za sponsorowanie nagród we wszystkich konkurencjach, a przede wszystkim za podarunki, które otrzymały wszystkie dzieci czyli wstęp do parku linowego.

Dla Nas jako współorganizatorów najlepszym podziękowaniem były uśmiechy rozbawionych dzieci, które wcale nie miały ochoty kończyć tej wspaniałej imprezy.

Mamy nadzieję, że wszyscy biorący udział w tym Pikniku Rodzinnym podzielają nasze zdanie i czekają już na następne takie wydarzenie.

Tekst: Marzena Rzucidło- Kołtun