DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I DZIEŃ NAUCZYCIELA W ZESPOLE SZKÓŁ ZAWODOWYCH IM. JANA PAWŁA II

15 października społeczność naszej szkoły już po raz szósty obchodziła Dzień Patrona, który połączony był ze świętem Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu także młodzież klas pierwszych została uroczyście przyjęta w poczet uczniów i złożyła ślubowanie na Sztandar Szkoły.

O godz. 7.45 uczniowie spotkali się w szkole ze swoimi wychowawcami i nauczycielami. Następnie ok. godz. 8.20 udaliśmy się do kościoła Miłosierdzia Bożego, aby uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej. Na czele pochodu szedł Sztandar Szkoły oraz Dyrekcja. Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz dr Paweł Górski – dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej Kurii. W kazaniu – w sposób bardzo bezpośredni i ciekawy – mówił o rozpoczętym przed kilku dniami Roku Wiary. Kaznodzieja uzmysłowił nam wszystkim co to znaczy naprawdę wierzyć w Boga ilustrując trudne zagadnienia teologiczne przykładami ze szkolnego podwórka. Zaapelował również do młodzieży o pełniejsze zaangażowanie się w przeżywanie rozpoczętego niedawno roku szkolnego i katechetycznego.

Po powrocie do szkoły na dużej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział m. in. : ks. Prałat Józef Dobosz, przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele i uczniowie.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole stały się okazją do wyrażenia podziękowań za włożony wysiłek nauczycieli i innych pracowników szkoły uczestniczących w ambitnym dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków. Nagrody Starosty Powiatu otrzymali: pani Dyrektor Bożena Zielińska, p. Dyrektor Agnieszka Kędzior, p. Bernadetta Bieniasz-Erazmus oraz p. Marzena Pietrucha. Nagrodą Podkarpackiego Kuratora Oświaty została uhonorowana p. Stanisława Ligęska-Charysz. Ponadto dla Przyjaciół Szkoły oraz zasłużonych nauczycieli zostały przyznane Medale Komisji Edukacji Narodowej. Medale KEN otrzymali: ks. Prałat Józef Dobosz – proboszcz Parafii Miłosierdzia Bożego, długoletni wizytator nauki religii w szkołach ponadgimnazjalnych, p. Janusz Urbanik – prezes Firmy VENTOR oraz p. Katarzyna Mielecka. Złotym Medalem za Długoletnią Służbę został odznaczony p. Ryszard Bieszczad. Ponadto 28 nauczycieli z rąk pani Bożeny Zielińskiej otrzymało Nagrody Dyrektora. Oprócz nauczycieli zostali również uhonorowani uczniowie, którzy odebrali certyfikaty z zajęć ECDL, realizowanych w ramach projektu Akademii Kluczowych Kompetencji.

Część artystyczna poświęcona życiu Jana Pawła II oraz Dniu Nauczyciela została przygotowana i przedstawiona przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem p. Marzeny Rzucidło , p. Anny Zięby. Oprawę muzyczną przygotował zespół szkolny działający pod kierunkiem p. Wiesława Przybysza.

Spotkanie zakończył poczęstunek papieskimi kremówkami.

Tekst: Grażyna Waśko
Marzena Rzucidło - Kołtun