W ramach Projektu Edukacyjnego Dębickiej szkoły Mody 24 kwietnia 2013 roku

W ramach Projektu Edukacyjnego Dębickiej szkoły Mody
24 kwietnia 2013 roku

W ramach Projektu Edukacyjnego Dębickiej Szkoły Mody 24 kwietnia 2013 roku w pięknych wnętrzach „ Wiluszówki” odbyła się sesja fotograficzna sukien ślubnych z przełomu XX i XXI wieku zatytułowana „ Z modrzewiowej szafy…”

Do najstarszych sukien należały:
  • Suknia z 1971 roku uszyta z krempliny najmodniejszego materiału w tym czasie. Krój prosty, dopasowana zaszewkami. Dekolt w kształcie łezki wykończony stójką. Rękaw prosty długości 3.
  • Suknia 1980 roku sprowadzona ze Stanów Zjednoczonych. Gorset sukni wykonany jest z efektownej koronki, dodatkowo ozdobionej perłami oraz cekinami. Dół sukni zdobi tren, na którym również naszyta jest koronka. Dodatkowo tył sukni zdobi duża kokarda.
  • Suknia z 1984 roku, uszyta z bistoru. Suknia długa, odcinana i marszczona w talii. Dołem naszyta falbana. Uroku tej skromnej, dziewczęcej sukni dodaje ozdobna welonka umocowana na wianku wykończonym kwiatami i cyrkoniami.
  • Różowa krótka suknia z lat 80- tych uszyta z jedwabnej satyny. Fantazyjnie drapowana do linii bioder, skąd wszyta jest potrójna falbana. Ozdobą są również rękawy z podwójnych falban oraz fantazyjny kwiat w przodzie sukni.
  • Suknia w kolorze ecru z lat 90-tych. Gorset i spódnica uszyte są z atłasowej satyny oraz szyfonu. Ozdobą sukni są kwiaty z tiulu stanowiące jednocześnie szelkę gorsetu.

Reprezentantką współczesnej mody ślubnej z roku 2012 była długa suknia uszyta z tiulu, odcinana, marszczona i zdobiona w talii kamieniami. Dekolt w kształcie serca stanowi efektowne wykończenie góry sukni. Głowę zdobi skromny welon z doszytymi na obwodzie kamieniami.

W sesji brały udział uczennice: Dominika Lisowska, Paulina Kogut, Dominika Klisiewicz, Dominika Pociask, Justyna Dąbrowska, Angelika Stasiak, Izabela Ochab, Patrycja Papiernik, Gabriela Stażyk, Natalia Strózik, Żaneta Nykiel, Natalia Zajechowska, Karolina Gleń, Elżbieta Sambora i Agata Bieś.

Uczennice do sesji uczesały Panie: Joanna Chorąży i Karolina Sikora z salonu Fryzjerskiego „Dżoana”.

Dopełnieniem całości byłą piękna biżuteria z Firmy Jubilerskiej „Górecki”.Stylizację sukien przygotowała Pani Agnieszka Ścisłowska, zdjęcia wykonała Pani Katarzyna Madej, a nad całością sesji czuwały Panie Lucyna Zagórska, Halina Brzeska i Edyta Matusik.

Tekst: Edyta Matusik
    Zdjęcia: Katarzyna Madej