Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów - 26 kwietnia 2013

Zakończenie roku szkolnego dla maturzystów - 26 kwietnia 2013

W dniu 26.04.2013 r. odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych absolwentów naszej szkoły: uczniów ośmiu klas technikum i dwóch klas liceum profilowanego. Scenariusz imprezy obejmował: Mszę Świętą, oficjalne wystąpienie (Dyrekcji, przedstawicieli Rady Rodziców, Samorządu Szkolnego), wręczenie nagród i dyplomów wyróżnionym uczniom oraz część artystyczną.

Pani dyrektor Bożena Zielińska żegnając uczniów stwierdziła , że jest to dzień podsumowania tylko jednego z epizodów w grubym tomie życia. „Przed wieloma absolwentami egzamin dojrzałości - matura. Chodzi głównie o dojrzałość do indywidualnych, trafnych wyborów, do samodzielnego myślenia, odpowiedniego dystansu do siebie i świata” – powiedziała pani Dyrektor.

W części artystycznej dominowały piosenki, wiersze, podziękowania dla nauczycieli i życzenia dla maturzystów.

„Chciałbym kiedyś tu powrócić, chciałbym kiedyś tu zapukać, porozglądać się do koła, by dzisiejszy dzień odszukać… Nikt nam przecież nie zabroni wrócić tutaj wspomnieniami, po cichutku, tak znienacka będziemy razem z wami.”
To słowa pożegnania maturzystów ze szkołą.

Życzymy powodzenia!!!

Tekst: Celina Groele