GÓRA  GROSZA

XII EDYCJA " GÓRY GROSZA"

W dniach od 28 do 30 listopada 2011 roku zorganizowano w naszej szkole akcję dobroczynną "Góra Grosza". Akcja ta jest rozpowszechniona w szkołach i przedszkolach w całej Polsce już od 12 lat.

Celem akcji jest zbieranie funduszy na rzecz dzieci wychowujących się w rodzinnych domach dziecka, pogotowiach rodzinnych oraz specjalistycznych placówkach opiekuńczo-wychowawczych zajmujących się w sposób profesjonalny dziećmi pochodzącymi z środowisk zaniedbanych społecznie.

Akcja "Góra Grosza" to wielka zbiórka monet o wartości od 0,01 gr do 5 zł. Organizatorem dwunastej edycji akcji "Góra Grosza" jest Towarzystwo "Nasz Dom" z siedzibą w Warszawie. Honorowy patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

"Górę Grosza" 2011 w naszej szkole zorganizowały i przeprowadziły uczennice z klasy 1Z, 2L, 3L Liceum Profilowanego, które od lat biorą aktywny udział w akcji charytatywnej "Pola Nadziei" oraz są zaangażowane w działalność Szkolnego Koła Caritas. Opiekę nad rzetelnym przeprowadzeniem akcji sprawowały: pani Małgorzata Ciurkot i pani Marta Sękowska.

Nasze wolontariuszki zebrały łącznie 333 złotych i 28 groszy oraz 1 euro i 7 centów. Pieniądze pochodzące ze zbiórki zostały odpowiednio zabezpieczone i przekazane Towarzystwu "Nasz Dom".

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom (nauczycielom i uczniom), którzy przyłączyli się do "Góry Grosza". Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może poprawić życie wielu podopiecznym domów dziecka w całej Polsce.

Koordynatorzy akcji: Małgorzata Ciurkot
Marta Sękowska