Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy

Tegoroczne szkolne rekolekcje wielkopostne dla młodzieży Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbyły się w dniach 28-30 marca br. w Kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Poprowadził je o. Stanisław Kiełbasa- Dyrektor Misji Redemptorystów w Tuchowie. Tematem rekolekcji było hasło roku duszpasterskiego : „ Kościół naszym domem”.

Przed rozpoczęciem rekolekcji Pani Dyrektor Bożena Zielińska i Ksiądz Proboszcz Józef Dobosz wręczyli laureatom VII Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II bilety do grobu błogosławionego Jana Pawła II w Rzymie – patrona naszej Szkoły.

W pierwszym dniu podczas konferencji ksiądz rekolekcjonista zachęcał młodych do przyjaźni z Chrystusem na co dzień. W drugim dniu wspólna droga krzyżowa była głęboką refleksją nad życiem oraz swoistym rachunkiem sumienia. Ksiądz rekolekcjonista przybliżył nam drogę życia Patrona naszej Szkoły błogosławionego Jana Pawła II - od urodzin do śmierci.

W ostatnim dniu świętych rekolekcji młodzi zostali pouczeni jak radzić sobie z pokusami oraz by prosić Jezusa o pomoc w ich zwalczaniu.

Służbę -oprawę liturgiczną, a także muzyczną mszy świętych pełniła młodzież szkolna.

Tekst: Grażyna Kowalska
Zdjęcia: Marek Grzebieluch