Przedsiębiorstwo Symulacyjne

Po raz trzeci nasza młodzież uczestniczyła w rozgrywkach Przedsiębiorstwa Symulacyjnego.

W terminie od 21 lutego do 29 lutego 2012 r. w około 50 szkołach uczestniczących w projekcie „Szkoła Kluczowych Kompetencji” przeprowadzono wstępne rozgrywki. 16 –tu naszych uczniów uczestniczyło w zajęciach z zakresu Przedsiębiorstwa Symulacyjnego. Miało to miejsce 21 lutego w naszej szkole. Młodzież zagrała wspólnie, lecz każdy gracz prowadził swoją wirtualną działalność. Wirtualne transakcje finansowe wymagały od graczy: zaangażowania, zdobywania punktów oraz radzenia sobie, jako „potencjalni przedsiębiorcy" w trudnych gospodarczo sytuacjach. Gra uzmysłowiła uczniom wszelkie związki pomiędzy przyczynami i skutkami ich decyzji, dając możliwość przełożenia tych wniosków na realia prowadzenia działalności gospodarczej, a wykonywane zadania miały wpływ na wynik końcowy.

Rozgrywki przeprowadzono według scenariusza „Czasy spokoju – Berek”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Patryk Belka - kl. 3J
2. Dominik Bocheński - kl. 3J
3. Kamil Ciemiorek - kl. 3M
4. Konrad Czech - kl. 3B
5. Marcin Gawron - kl. 3B
6. Kamil Grzyb - kl. 3R
7. Łukasz Kaczka - kl. 3J
8. Jakub Kamiński - kl. 3R
9. Dariusz Kędzior - kl. 3M
10. Paweł Maj - kl. 3R
11. Paweł Matysek - kl. 3M
12. Damian Paduch - kl. 3R
13. Marcin Pieniążek - kl. 3J
14. Bartłomiej Stachowicz - kl. 3B
15. Krzysztof Szerszeń - kl. 3B
16. Michał Zaucha - kl. 3M

Poszczególne firmy przeprowadziły rozgrywkę finałową o tytuł „Najlepszego prezesa Przedsiębiorstwa Symulacyjnego naszej szkoły”.

Rozgrywki odbyły się na bazie jednolitych, ustalonych przez moderatorów założeń i zasad wspólnej gry dla wszystkich uczestników w danym ośrodku. W wyniku rozgrywek wyłoniono czterech zwycięzców:
1. Kamil Ciemiorek
2. Michał Zaucha
3. Łukasz Kaczka
4. Dariusz Kędzior

Zwycięzcy przeszli do kolejnego etapu rozgrywek, które odbędą się w Rzeszowie na przełomie marca i kwietnia.

Udział uczniów w tym działaniu projektu pozwolił im na zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń.

Tekst: Nauczyciele uczestniczący w projekcie SKK
Bernadetta Bieniasz – Erazmus