Przedsiębiorstwo Symulacyjne

Po raz czwarty nasza młodzież uczestniczyła w rozgrywkach Przedsiębiorstwa Symulacyjnego.

W dniu 17 marca 2012 r. uczniowie 10 szkół, uczestniczących w projekcie „Szkoła Kluczowych Kompetencji”, zagrali w półfinale. Rozgrywki przeprowadzono w Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie. Rywalizacja ekip rozpoczęła się o godzinie 9.00 i potrwała do 13.00. Przedstawiciel WSEiI w Lublinie pan Antoni Piłat przywitał przybyłych gości, uczniów i opiekunów. Pani Mirosława Gerkowicz Koordynator ds. Przedsiębiorstwa Symulacyjnego „Szkoła Kluczowych Kompetencji” przedstawiła zasady gry i współzawodnictwa. Podała również szczegółowe kryteria oceniania.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
1. Kamil Ciemiorek – kl. 3M
2. Dariusz Kędzior – kl. 3M
3. Łukasz Kaczka – kl. 3J
4. Michał Zaucha – kl. 3M

Rozgrywki przeprowadzono według scenariusza „Rekiny Biznesu”. Odbyły się one na bazie jednolitych, ustalonych przez trenera założeń i zasad wspólnej gry dla wszystkich uczestników. Po zaciętych rozgrywkach udało się ostatecznie ustalić zwycięzców. Pierwsze miejsce zdobyła grupa graczy z Zespołu Szkół w Sokołowie Małopolskim. Nasza drużyna w wyniku rozgrywek zajęła 5 miejsce na dziesięć możliwych. Wszyscy uczestnicy zostali solidnie wynagrodzeni, nagrodami rzeczowymi w postaci aparatu fotograficznego i karty pamięci.

Zwycięzcy przeszli do ostatniego etapu rozgrywek – finału, który odbędzie się w Lublinie. Będą reprezentować województwo podkarpackie na ogólnopolskich rozgrywkach. Trzymamy za nich kciuki i liczymy, że pokonają rywali oraz wygrają główne nagrody rzeczowe - laptopy.

Tekst: Bernadetta Bieniasz – Erazmus
Zdjęcia: Bernadetta Bieniasz - Erazmus