Przedsiębiorstwo Symulacyjne

Po raz drugi nasza młodzież uczestniczyła w rozgrywkach Przedsiębiorstwa Symulacyjnego.

W terminie od 30 stycznia do 02 lutego 2012 r. 12 –tu naszych uczniów uczestniczyło w zajęciach z zakresu Przedsiębiorstwa Symulacyjnego. Działo się to w Jasionce w Dworze Ostoya. W rozgrywkach uczestniczyło 11 szkół należących do projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji” z terenu województwa podkarpackiego i lubelskiego łącznie około 150 graczy.

Uczniowie w 5 - osobowych podgrupach pracowali pod kierunkiem trenerów, wcielając się w rolę Prezesa firmy, Szefa produkcji, Kierownika marketingu, Głównego Księgowego i Kierownika transportu. Naszą szkołę reprezentowała grupa 12 -osobowa w składzie: Patryk Belka, Dominik Bocheński, Konrad Czech, Łukasz Kaczka, Dariusz Kędzior, Andrzej Kozik, Dawid Łączak, Piotr Papiernik, Dariusz Pasek, Marcin Pieniążek, Bartłomiej Stachowicz, Michał Zaucha. Zajęcia merytoryczne trwały od godziny 9.00 do 13.00.

W ostatnim dniu zajęć, utworzone przez uczestników poszczególne firmy, przeprowadziły rozgrywkę finałową o tytuł „Najlepszego zespołu młodych uczniowskich menedżerów na obozie w ramach Przedsiębiorstwa Symulacyjnego w roku 2012”. Rozgrywki odbyły się na bazie jednolitych, ustalonych przez trenerów założeń i zasad wspólnej gry dla wszystkich uczestników w danym ośrodku.

Najlepszym zespołem w 2012 roku na terenie województwa podkarpackiego zostali uczniowie z naszej szkoły tj. Łukasz Kaczka i Piotr Papiernik.

Nasza młodzież weźmie udział w planowanych wiosennych rozgrywkach przedsiębiorstwa symulacyjnego, by zagrać o główną nagrodę.

Uczestnicy mieli możliwość zwiedzania lotniska w Jasionce. Aura zimowa nie sprzyjała jednak zabawom na świeżym powietrzu. Krótkie spacery na siarczystym mrozie, nie pozwoliły na zwiedzenie całego kompleksu wypoczynkowego który liczy około 5 ha. Młodzież po takich przechadzkach ogrzewała się w salach balowych dworu, słuchając historii powstania tak pięknego kompleksu. Dwór Ostoya, zwany też Dworem Jasionowskim, powstawał w trzech różnych etapach, każdy z nich miał zaś inny wymiar historyczny. Zbudowany został po 1817 roku z inicjatywy Pani Zofii Czosnowskiej-Oborskiej, która to na cel ten otrzymała od Pana Ignacego Morskiego pewien ustronny zakątek. Cały kompleks składa się z: Dworu, Karczmy, Spichlerza i pięknego parku. Historią obiektu podzielił się z nami właściciel obiektu, za co jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Długie wieczory młodzież spędzała na zajęciach integracyjnych. Dyskoteki z karaoke pozwoliły wyłonić wielu profesjonalistów, którzy mają olbrzymie talenty w tym kierunku muzycznym.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Szkoła Kluczowych Kompetencji” - działanie „Przedsiębiorstwo Symulacyjne”.

Udział uczniów w tym działaniu projektu pozwolił im na zdobycie nowej wiedzy i doświadczeń.

Tekst: Bernadetta Bieniasz - Erazmus
Zdjęcia: Bernadetta Bieniasz - Erazmus