Kolędowanie na rynku w Dębicy

Już po raz szósty, 5 stycznia bieżącego roku, Starostwo Powiatowe w Dębicy zorganizowało na dębickim Rynku Wspólne Kolędowanie. To cykliczne spotkanie, mające na celu integrację lokalnej społeczności, po raz kolejny pokazało jak ważne jest kultywowanie naszych polskich rodzimych tradycji. Podczas spotkania na scenie muszli koncertowej piękne kolędy i pastorałki śpiewały zespoły ludowe oraz młodzież z dębickich szkół. Nie zabrakło też uczniów z Naszej Szkoły: Marek Kozak, Gabriel Żurowski, Mirosław Kania, Mroczek Michał, Sławomir Cieślikowski, Wojtek Niemiec, Dominik Cieślak , wykonali kilka urokliwych kolęd i pastorałek, które zostały bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

Podczas spotkania, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, panowała bardzo ciepła i życzliwa atmosfera, wśród zgromadzonych dębiczan nie zabrakło też władz i przedstawicieli Starostwa Powiatowego oraz nauczycieli i Dyrekcji naszej szkoły.

Tekst: Opiekun zespołu - Wiesław Przybysz
Zdjęcia: Wiesław Przybysz