Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
KOLĘDOWANIE*

VIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 22 grudnia 2011r. w świetlicy szkolnej ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się kolejny, VIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Organizatorem tegorocznej imprezy był Szkolny Klub „Eurożak”. Szkolny zespół muzyczny przygotowany przez p. Wiesława Przybysza wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój, wykonując Bożonarodzeniowe kolędy.

Młodzież ze zgłoszonych na konkurs klas, z dużym zaangażowaniem zaśpiewała po dwie kolędy, jedną w języku polskim, a drugą w języku obcym. Można było usłyszeć kolędy w języku angielskim i niemieckim. Jednak największy aplauz publiczności zdobyły kolędy zaśpiewane w języku ojczystym.

Jury przyznało I miejsce kl. 2 Z LP z solistą Markiem Kozakiem.
II miejsce zajęła kl. 1M TZ, a III miejsce zajęły kl. 3RTZ i 3ETZ.
Kl. 1 G TZ otrzymała wyróżnienie.

Konkurs dla uczestników i widzów dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń. Życzenia świąteczne i wspólne kolędowanie były dopełnieniem niepowtarzanej atmosfery, która towarzyszyła imprezie.

IX Konkurs Kolęd i Pastorałek już za rok !

Scenariusz: Celina Groele
Małgorzata Wielgosz