LIX spotkanie W Izbie Patrona Jana Pawła II

15 grudnia br. o godz.10.40 w Izbie Pamięci Patrona odbyło się LIX spotkanie ze śp. Janem Pawłem II na temat :Jan Paweł II – Człowiek modlitwy.
W uroczystości wzięli udział : pani dyrektor mgr inż. Renata Zielińska,ks. Stanisław Kołodziej, Jerzy Kula, Małgorzata Wielgosz i Grażyna Kowalska oraz uczniowie z klasy 3Z i 2J.

Prezentację przygotowała młodzież z klas 3Z i 4A/E pod opieką pani Grażyny Kowalskiej. Treścią jej była szkoła modlitwy Jana Pawła II, w której to śp. Ojciec Święty wskazuje jak budować swoją więź z Chrystusem;
-zakochać się w Najświętszym Sakramencie
-słuchać Słowa całym sercem i w Duchu Świętym je wypełniać
-zaprosić Maryję
-oraz otworzyć drzwi Chrystusowi.
Przedstawiła sylwetkę Patrona jako człowieka głębokiej modlitwy:
”Nie ulega wątpliwości, że Jan Paweł II był nieustannie zanurzony w rzeczywistość obecności Boga. Mówiło się o nim – kontemplatyk, potrafiący godzinami klęczeć na modlitwie. Dla niego modlitwa kontemplacyjna połączona z czynem stanowi dla człowieka sposób rozwiązywania codziennych problemów w świetle Słowa Bożego”.

W jaki sposób się modlić? Papież radzi: co tydzień poświęcić przynajmniej pół godziny na adorację Najświętszego Sakramentu(w przypadku choroby lub trudności adorować krzyż Chrystusa); co miesiąc podjąć refleksję nad darem modlitwy przez osobistą lekturę lub udział w spotkaniu formacyjnym, co roku przeżywać rekolekcje pogłębiające życie modlitewne, na przykład rekolekcje parafialne lub nowennę do Miłosierdzia Bożego...

Scenariusz: Grażyna Kowalska
Zdjęcia: Jerzy Kula