XX finał WOŚP

Udział młodzieży naszej szkoły w XX finale WOŚP

W dniu 8 stycznia 2012r.młodzież naszej szkoły uczestniczyła w XX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród wolontariuszy nie zabrakło członków klubu Eurożak, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję.

Tegoroczna zbiórka funduszy odbywała się pod hasłem:
„ Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko’’. Podczas kwest zbierano środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

Młodzież, oprócz zbiórki pieniędzy brała udział w imprezach towarzyszących WOŚP na terenie miasta i gminy. Były to koncerty zespołów wokalnych, grup tanecznych, licytacje, konkursy, zawody, a o 20.00 tradycyjnie zapalono światełko do nieba.

Wolontariusze XX Finału WOŚP z ZSZ Nr 1 (na zdjęciu).
W XIX finale WOŚP członkowie szkolnego klubu Eurożaczek i Samorządu Szkolnego
1. Piotr Buras
2. Damian Chmielowiec
3. Maksymilian Jędrzejczyk
4. Jakub Kamiński
5. Damian Paduch
6. Dariusz Wrona
7. Wojciech Tułecki
8. Kinga Łakomy

W przyszłym roku z pewnością nie zabraknie młodzieży z mechanika, chętnej do udziału w kolejnym finale WOŚP.

XX finał WOŚP

Tekst: Celina Groele