Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej

17 października społeczność naszej szkoły już po raz piąty obchodziła Dzień Patrona, który połączony był ze świętem Komisji Edukacji Narodowej. W tym dniu także młodzież klas pierwszych została uroczyście przyjęta w poczet uczniów i złożyła ślubowanie na Sztandar Szkoły.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele Miłosierdzia Bożego, podczas której homilię wygłosił ksiądz Waldemar Ciosek proboszcz parafii Ducha Świętego w Mielcu. Apelował do młodzieży o zaangażowanie się w życie kościoła poprzez odnalezienie swojego miejsca w parafii. Przypomniał, że rola młodych w kościele jest bardzo ważna i różnorodna. Przekonywał, że to młodzi są przyszłością narodu , dlatego muszą się o to modlić i służyć Bogu jak najlepiej potrafią.

Po powrocie do szkoły odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział: Starosta Powiatu Dębickiego p. Władysław Bielawa, Przewodniczący Rady Powiatu Dębickiego p. Tadeusz Kamiński. Zaproszeni goście odebrali z rąk Pani Dyrektor Bożeny Zielińskiej upominki w postaci „mechanicznych mrówek” – symbolu pracowitości - wykonanych przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli praktycznej nauki zawodu.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole stały się doskonałą okazją do wyrażenia podziękowań za twórczy wysiłek nauczycieli i innych pracowników szkoły uczestniczących w ambitnym dziele kształtowania szlachetnych serc i światłych umysłów swoich wychowanków. Oprócz nauczycieli zostali również uhonorowani uczniowie ,którzy odebrali certyfikaty z zajęć ECDL, realizowanych w ramach projektu Akademii Kluczowych Kompetencji.

Część artystyczna poświęcona życiu Jana Pawła II oraz Dniu Nauczyciela została przygotowana i przedstawiona przez uczniów : Kingę Łakomy, Justynę Pociask, Klaudię Jedynak, Angelikę Orzechowską, Marka Słotę, Piotra Madeja, Mirosława Kanię, Gabriela Żurowskiego, Michała Mroczka, Rafała Myszkowskiego, Rafała Rybę, Wojciecha Niemca, pod kierunkiem p. Marzeny Rzucidło i Wiesława Przybysza.

Spotkanie zakończył poczęstunek papieskimi kremówkami.

Tekst: Marzena Rzucidło
Zdjęcia: Ryszard Bieszczad