MECHANIK NA JASNEJ GÓRZE
logo MECHANIK NA JASNEJ GÓRZE

6.10.2010 o godzinie 5.30 młodzież klas 2J i 2M pod opieką Bernadetty Bieniasz -Erazmus, Zuzanny Ernest, Wiesława Przybysza i ks. Tomasza Kozioła wyruszyła na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy. O godzinie 11.00 stanęliśmy pod murami Klasztoru na Jasnej Górze wraz z pocztem sztandarowym, aby uczestniczyć w X pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wraz z nami uczestniczyło ponad 20 tys. uczniów z innych szkół.

Tegoroczne spotkanie upływało pod znakiem papieskiego krzyża i było okazją do przypomnienia o szczególnym znaczeniu tego symbolu naszej wiary. Młodym w modlitwie towarzyszył krzyż, który Jan Paweł II trzymał w dłoniach podczas swojej ostatniej wielkopiątkowej drogi krzyżowej. Na pielgrzymce reprezentowanych było ponad 500 szkół różnego szczebla, nie tylko z Polski, ale także z Litwy. Jadąc na Jasną Górę, chcieliśmy złożyć hołd Janowi Pawłowi II, gdyż był naszym Papieżem. Bardzo kochał ludzi, przypominał nam o tym, że zawsze trzeba się modlić i pamiętać o Bogu. Bp Henryk Tomasik wzywał młodych do szukania Jezusa, kochania Go i dawania o Nim świadectwa. Za Janem Pawłem II przypomniał, że życie bez Chrystusa i Jego zasad jest tylko złudzeniem.

Dar Rodzin Szkół im. Jana Pawła II - X pielgrzymka

Z okazji swej dziesiątej pielgrzymki jako wotum wdzięczności uczniowie i wychowawcy złożyli kielich liturgiczny ozdobiony postaciami: Jana Pawła II, Karoliny Kózkówny – patronki ruchu czystych serc, Stanisława Kostki – opiekuna młodzieży i Królowej Jadwigi – patronki oświaty. Spotkanie było szczególną okazją także do modlitwy o rychłą beatyfikację Papieża z Polski i stanowiło przygotowanie do obchodów X Dnia Papieskiego.

Po Mszy Św. udaliśmy się do kaplicy Najświętszej Marii Panny, aby podczas adoracji, oddać Jej hołd i powierzyć przyniesione prośby i podziękowania.

Wyjście na wieżę, było dodatkową atrakcją, pogoda była słoneczna, można było podziwiać panoramę Częstochowy i okolic.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Łagiewniki, oddając pokłon św. Faustynie i jej relikwiom.

Tekst: Zuzanna Ernest
Zdjęcia: Wiesław Przybysz