INFORMACJE
Informator ósmoklasisty
KALENDARZ

Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Koła Naukowe w Sandomierzu
logo  Koła Naukowe w Sandomierzu

W ramach kolejnych spotkań Kół Naukowych uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy 05 kwietnia 2011r. gościli w znanej z poprzednich zajęć sandomierskiej Wyższej Szkole Humanistyczno-Przyrodniczej. Spotkanie odbyło się już po raz czwarty.

W zajęciach uczestniczyli również uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Mielca. Zajęcia w ramach KN odbyły się na terenie uczelni. Zajęcia z przedsiębiorczości prowadziła mgr Iwona Ramus – Szatko, z języka angielskiego mgr Roman Ryński, z matematyki dr Bronisław Pabich, a z technologii informacyjnej mgr Witek Majka.

Uczniowie Koła Naukowego z przedsiębiorczości podczas pobytu w Sandomierzu uczestniczyli w zajęciach poświęconych otwieraniu własnej działalności. Młodzież prezentowała własne biznes plany, które na forum grupy były oceniane. Prezentacje i dyskusje służyły kształtowaniu umiejętności:

  • prezentowania swoich projektów,
  • wypowiadania się,
  • zainteresowania odbiorców,
  • analizowania problemu,
  • jasnego i logicznego formułowania wniosków,
  • aktywnego słuchania,
  • dostosowania tempa i formy prezentacji do potrzeb słuchaczy,
  • uzasadniania i obrony własnych projektów.
  • Dr Bronisław Pabich w czasie zajęć zapoznał uczniów z programem komputerowym Sketch Up i jego zastosowaniem w budownictwie (oglądaliśmy z każdej strony budynki stolic państw europejskich). Prowadzący zajęcia aktualnie pracuje nad tłumaczeniem Sketch Up; pokazał uczniom jak za darmo mogą ściągnąć ten program z Internetu i jak za pomocą prostych równoległych narysować budynek wraz z półokrągłym tarasem. Uczniowie mieli możliwość projektować własne nowoczesne budynki „3D”, poznali zastosowanie tej aplikacji na potrzeby przedmiotów zawodowych budowlanych.

    Zajęcia z technologii informacyjnej prowadzone przez mgr Witeka Majka były poświęcone projektowaniu sieci komputerowej, w programie LanFlow. Poszczególnym urządzeniom sieciowym uczniowie mogli przypisać adresy IP. Sprawdzając komunikację mieli możliwość poznania zależności przy nadawaniu poszczególnym urządzeniom adresów. Uczniowie w sieci wirtualnej projektowali jej zasoby.

    Koło naukowe języka angielskiego w czasie zajęć doskonaliło umiejętności posługiwania się językim.

    Na zakończenie zajęć członkowie Kół Naukowych zjedli w Kawiarence Studenckiej smaczny obiad. Po godz. 14-tej udaliśmy się w drogę powrotną do domu.


    Tekst: Bernadetta Bieniasz - Erazmus

    Logo Logo




    WRÓĆ