Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
logo Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 21 grudnia odbył się VII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Klub Eurożak.

Młodzież ze zgłoszonych klas, z dużym zaangażowaniem zaśpiewała po dwie kolędy, jedną w języku polskim, a drugą w języku obcym. Można było usłyszeć kolędy w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, a nawet ukraińskim.

Jury pod przewodnictwem pani dyrektor Bożeny Zielińskiej przyznało I miejsce kl. II E – wych. Urszula Krajewska-Bury i kl. II R – wych. Celina Groele, II miejsce przyznano kl. III Z – wych. Irena Wielgosz, a III kl. IV M – wychowawca Stanisława Ligęzka-Charysz.

Pierwszy raz w konkursie wziął udział Samorząd Szkolny – opiekun Jolanta Mutter, który otrzymał wyróżnienie.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali wspólnie kolędę. Konkurs dla uczestników i widzów dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowały: Celina Groele
Małgorzata Wielgosz