HAPPENING W GALERII DĘBICKIEJ

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali happening w Galerii Dębickiej z okazji Światowego Dnia Wody , w ramach projektu „Szkoła Humanitarna”. Na tę okoliczność uczniowie przygotowali bardzo ciekawe prezentacje multimedialne na temat oszczędzania wody i o globalnym problemie jej braku na świecie. Podczas happeningu nie zabrakło również występów muzycznych i widowiskowego pokazu mody ekologicznej.

Uczennice klasy drugiej Liceum Profilowanego o profilu kreowanie ubiorów na ten czas wcieliły się w rolę modelek i prezentowały własne projekty strojów ekologicznych. Do przygotowania kreacji wykorzystały niekonwencjonalne materiały, między innymi: papier, folię, chusteczki higieniczne, siatkę ogrodową, rolki po papierze toaletowym, tekturę czy bibułę. Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród klientów Galerii Dębickiej, a prezentowane podczas happeningu treści spotykały się z dużą uwagą i zaciekawieniem.

Celem akcji było uwrażliwienie społeczeństwa na problemy braku dostępu do wody Krajów Globalnego Południa. Chcemy bowiem żyć w czystym środowisku, pić zdrową wodę i w miarę możliwości wspierać innych, nie stać obojętnie, gdy łamane są podstawowe prawa człowieka, a takim jest prawo dostępu do wody pitnej.

Tekst i zdjęcia: Organizatorzy
Barbara Buszek