„ WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA”

„ WODA ŹRÓDŁEM ŻYCIA”

Nasi uczniowie wraz z opiekunami w dniach 18 kwietnia i 6 czerwca br. w ramach realizacji projektu „Szkoła Humanitarna” przeprowadzili zajęcia warsztatowe w Szkole Podstawowej Nr 11 oraz w Miejskim Przedszkolu Nr 7 w Dębicy. Celem zajęć było propagowanie wśród dzieci wiedzy na temat problemów z brakiem dostępności wody na świecie i możliwości wpływu na tę niepokojącą w globalnej rzeczywistości sytuację. Opracowali oni ciekawe lekcje ubogacone prezentacjami multimedialnymi specjalnie przygotowanymi na tą okoliczność. Lekcje zostały przeprowadzone w trzech drugich klasach szkoły podstawowej i trzech grupach wiekowych w przedszkolu. Forma i prezentowane treści jak również metody przekazu, spotkały się z wielkim zaciekawieniem wśród dzieci, które chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami na ten temat i aktywnie uczestniczyły w zajęciach.

Wiesław Przybysz
Magdalena Krajewska