INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


„Świadomie wybieram przyszłość”


Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy oraz Szkolny Ośrodek Kariery zapraszają wszystkich maturzystów do uczestnictwa w Kampanii Społecznej "Świadomie wybieram przyszłość", której celem jest zwiększenie świadomości ludzi młodych dotyczącej istoty kształtowania własnej przyszłości i odnalezieniu najlepszej drogi rozwoju.

Każdy z Nas zadawał lub zadaje sobie pytanie "co będę robić w przyszłości?". Celem kampanii jest pokazanie młodzieży z województwa podkarpackiego, że to zapytanie jest tylko wstępem do odniesienia sukcesu zawodowego i bycia zadowolonym ze swojej przyszłości. Dużo istotniejsza, w dążeniu do realizacji celów zawodowych, jest świadomość podjętych decyzji!

W ramach uczestnictwa w projekcie doradca przekaze maturzystom kody darmowego dostępu do kwestionariuszy zainteresowań zawodowych. Testy oparte są na klasycznej amerykańskiej i polskiej literaturze, koncepcjach rozwoju zawodowego i wyboru zawodu m.in. Donalda E. Supera, Edwina L.Herra i Stanley’a H. Cramera i teoriach Johna L. Hollanda, Anne Roe, na podstawie badań Katarzyny Rewers i Edgar H. Scheina, a opracowane przez zespół specjalistów praktyków i teoretyków aktywnie związanych z doradztwem zawodowym i rozwojem kariery zawodowej. Połączone są z bazą uczelni oraz katalogiem zawodów przez co dają pełny obraz kolejnych kroków na ścieżce kariery. W wynikach przedstawione są zawsze trzy, najbardziej adekwatne typy osobowości, odpowiadające im zawody oraz informacje o uczelni, która kształci tego typu specjalistów. Przez to są idealnym punktem wyjścia do planowania dalszych kroków na ścieżce zawodowej.