Deprecated: mysql_connect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/mechanik/domains/mechanikdebica.edu.pl/public_html/su/configs/config.inc.php on line 8
SAMORZĄD UCZNIOWSKI W AKCJI „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Czytanie to niezawodna inwestycja w przyszłość!

Samorząd Uczniowski nawiązał współpracę z Miejskim Przedszkolem Nr 4 w Dębicy.
Dla dzieci z tej placówki została zorganizowana zbiórka książeczek i bajek na terenie naszej szkoły. Podczas przekazania upominku zostaliśmy zaproszeni do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której głównym celem jest rozpropagowanie wśród dzieci, młodzieży i rodziców głośnego czytania. Codzienne czytanie rozwija język, wzbogaca słownictwo, uczy umiejętności mówienia i słuchania, doskonali pamięć, kształtuje wrażliwość moralną dziecka. Uczy myślenia, jest drogą do wiedzy i wykształcenia. I tak co dwa tygodnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Kinga Łakomy i Daniel Kucharski odwiedzają grupę 4 latków, czytają im bajki, a następnie odpowiadają na nurtujące maluchów pytania. Atmosfera panująca w tym czasie jest bardzo miła i sympatyczna, a dzieci z wielką niecierpliwością czekają na kolejne spotkania.