INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


„7 x 10 = Ważna Sprawa”

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Zespołu Szkół Zawodowych Nr1 w Dębicy „SZANSA” otrzymało dofinansowanie z rządowego programu „Rozwój edukacji na terenach wiejskich w latach 2008 - 2013 – kształcenie umiejętności społecznych i życiowych, kształtowanie właściwych relacji w kontaktach międzyludzkich”.

Nazwa zadania „7 x 10 = Ważna Sprawa” jest związana z jubileuszem obchodzonym przez szkołę w roku 2008 / 2009. Zespół Szkół Zawodowych Nr1 im. Jana Pawła II w Dębicy powstał 70 lat temu w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego. Historia tej placówki oświatowej tworzy więc historię Dębicy i regionu Polski południowo – wschodniej. „Ważna Sprawa” to inaczej 70 lat istnienia szkoły.

Celem programu jest pomoc młodemu pokoleniu, w nabyciu umiejętności psychospołecznych potrzebnych do osiągnięcia satysfakcjonującego poziomu życia. W projekcie, do realizacji powyższych założeń, zostało wybranych 7 umiejętności kluczowych – uniwersalnych (np. umiejętność skutecznego porozumiewania się w różnych sytuacjach, czy też przygotowywania się do wystąpień publicznych), które doskonalić będzie młodzież zgrupowana w 10-ciu zespołach.

7 umiejętności x 10 grup = 70 lat !!!!! We wstępnej fazie realizacji zadania zaproponowano uczniom warsztaty i seminaria prowadzone przez doświadczoną kadrę pedagogów. Niewątpliwą atrakcją projektu jest podróż Pociągiem Papieskim. Pociąg ten, kursujący zwykle na trasie Kraków – Wadowice, tym razem swoją podróż rozpocznie i zakończy w dniu 14 listopada 2008 w Dębicy, zabierając 150 osobową grupę uczniów w „podróż do źródeł”. W rozkładzie jazdy przewidziane zostały 4 postoje:
- Kraków Główny
- Kraków - Łagiewniki
- Kalwaria Zebrzydowska – Lanckorona
- Wadowice

Motto projektu brzmi; „Jeśli chcesz znaleźć źródło musisz iść pod prąd…”

Realizatorzy projektu: - Bożena Zielińska
- Jolanta Muter
- Grażyna Kowalska
- Jerzy Kula
- Grażyna Waśko
- Małgorzata Jasińska
- ks. Stanisław Kołodziej
- Ryszard Bieszczad
- Wiesław Przybysz
- Magdalena Krajewska
- Małgorzata Susz
- Marta Domarska
- Renata Koźlak
- Stanisława Ligęska – Charysz

Koordynator projektu Renata Zielińska


"Papieskim Pociągiem do źródeł"


Pociąg Papieski wyruszył z Dębicy ...


WRÓĆ