INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Szkolny Klub Europejski „EUROŻAK”
Wydarzenia

Działalność SKE w roku szkolnym 2013/2014


Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 13 maja w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs pod hasłem: ,, Co wiesz o Unii Europejskiej”. Konkurs zorganizowany został przez Szkolny Klub Europejski w związku z 10 rocznicą wejścia Polski do Unii...

Szczegóły w linkuSzkolny Klub Europejski prezentuje się na Dniach Otwartych Szkoły

W dniu 8 maja podczas Gimnazjady młodzież z Szkolnego Klubu Europejskiego przy swoim stoisku udzielała informacji na temat organizacji szkolnej SKE. Słuchaczami byli gimnazjaliści, którzy przyszli, aby poznać naszą szkołę. Członkowie klubu rozdawali ulotki oraz mówili o działalności organizacji...

Opiekunowie klubu.

SKE SKE SKE


Spotkanie wigilijne w klubie ,,Eurożak‘’

W dniu 19.12.2013r. w klubie,, Eurożak” młodzież zorganizowała spotkanie wigilijne.

Święta Bożego Narodzenia, wywodzące się z tradycji chrześcijańskiej są jednymi z najważniejszych dni w roku. Z tej okazji członkowie klubu spotkali się przy skromnym wigilijnym stole. Mówiono o tradycji i symbolach związanych z tą uroczystością.

Młodzież przygotowała informacje na temat :,,Obchody Świąt Bożego Narodzenia w wybranych krajach europejskich ”.

Na zakończenie, przy wspólnym kolędowaniu połamano się opłatkiem i złożono sobie życzenia świąteczne.

Opiekunowie klubu.
,,Andrzejki ‘’ w klubie!

W czwartek 28.11 2013r. odbyło się spotkanie z okazji ,, Andrzejek”. Członkowie klubu wspólnie z opiekunami w miłej atmosferze spędzili czas. Nie zabrakło tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Dobra muzyka i skromny poczęstunek sprzyjały przyjaznej atmosferze.

Opiekunowie klubu.SKE SKE SKE
SKE SKE SKE


Wybór nowego zarządu

W dniu 2 października2013r. odbyło się spotkanie klubowe. Celem jego był wybór nowego zarządu Klubu Europejskiego. W wyniku głosowania wybrano nowe władze. Obecny Zarząd Klubu „Eurożak”: -Dawid Nowicki-kl.2B -Michał Czyż-kl.2B -Paulina Furgał-kl.1E -Gabriela Kozak-kl.1E

Ustępujący zarząd wymienił się doświadczeniami ze swojej działalności, udzielił nowym władzom informacji n/t pracy, przekazał rady i wskazówki jak efektywnie działać i osiągać zamierzone cele.

Nowa władza będzie kontynuowała prace zaplanowane w roku szkolnym 2013/2014.

Po części oficjalnej spotkania uczniowie wykonali prace porządkowe siedziby klubu oraz przygotowali materiały na gazetkę szkolną.

Opiekunowie klubu.
Szkolny Klub Europejski „ EUROŻAK’’ rozpoczyna swoją działalność w roku szkolnym 2013/2014

W dniu 18 września w Szklonym Klubie „ Eurożak’’ odbyło się spotkanie inaugurujące działalność klubu.

Na zebraniu organizacyjnym dyskutowano o planie pracy w nowym roku szkolnym. Zostały omówione propozycje nowych działań oraz ustalono terminarz imprez.

Ważnym wydarzeniem było przyjęcie nowych członków w szeregi organizacji. Opiekunowie klubu powitali uczniów zainteresowanych działalnością w Szkolnym Klubie Europejskim oraz zapoznali ich z ideą i celami funkcjonowania klubu.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Opiekunowie klubu.

2012/2013IX edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

W dniu 21 grudnia 2012 roku w świetlicy szkolnej odbył się kolejny, IX Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek.

Organizatorem tegorocznej imprezy był Szkolny Klub Europejski ,,Eurożak’’. Imprezę rozpoczął szkolny zespół muzyczny, który przygotowany przez p. Wiesława Przybysza, wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój, wykonując Bożonarodzeniowe kolędy.

Młodzież ze zgłoszonych na konkurs klas, z dużym zaangażowaniem zaśpiewała po dwie kolędy, jedną w języku polskim, a drugą w języku obcym. Można było usłyszeć kolędy w języku angielskim i niemieckim. Jednak największy aplauz publiczności zdobyły kolędy zaśpiewane w języku ojczystym.

Jury przyznało I miejsce kl.2R TZ oraz kl.2E TZ. Na wyróżnienie zasłużyli uczniowie z kl.1b ZSZ oraz wykonawcy z klas czwartych. Konkurs dla uczestników i widzów dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń.

Wspólne kolędowanie i życzenia świąteczne były dopełnieniem niepowtarzalnej atmosfery, która towarzyszyła imprezie.

Opracowanie: Beata Mazur
Małgorzata Wielgosz
Zdjęcia: Marek Grzebieluch


SKE SKE SKE SKE
SKE SKE SKE SKE
SKE SKE SKE SKE

Wigilia w Klubie

W dniu 19 grudnia w SKE miała miejsce niezwykła uroczystość. Członkowie klubu, wspólnie z klasą 1B TZ zorganizowali spotkanie wigilijne. Słuchając kolęd, przy skromnym posiłku, połamano się opłatkiem i złożono życzenia świąteczne.

Opracowanie: Beata Mazur
Zdjęcia: Marek Grzebieluch


SKE SKE SKE SKE


Spotkanie ANDRZEJKOWE w „Eurożaku”

Dzień 28 listopada był dniem spotkania młodzieży z okazji Andrzejek.

Wspólnie z opiekunami członkowie klubu w miłej atmosferze, przy dobrej muzyce i skromnym poczęstunku spędzili czas. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych.

Spotkanie dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowanie: Małgorzata WielgoszWybory w klubie

24 października w ,,Eurożaku’’ odbyło się spotkanie, w czasie którego przyjęto nowych członków w szeregi organizacji. Ważnym wydarzeniem były wybory do władz klubu. Po podziękowaniu za dotychczasową działalność byłemu zarządowi wybrano nowy. Przewodniczącym został Dawid Nowicki, a zastępcą Michał Czyż. Obaj są uczniami klasy 1B.

Opiekunowie zapoznali nowo przyjętych uczniów z ideą i celami funkcjonowania klubu oraz życzyli im dużo zapału i pomysłów w działaniu. Na zakończenie młodzież dyskutowała o formie zorganizowania ,,Andrzejek’’. Wybrano najlepsze propozycje i wyznaczono osoby odpowiedzialne za poszczególne działania.

Opracowanie: Beata MazurKlub ,,Eurożak’’ rozpoczyna swoją działalność w roku szkolnym 2012/2013

W dniu 26 września w szkolnym klubie ,,Eurożak’’ odbyło się spotkanie inaugurujące działalność klubu.

Na zebraniu organizacyjnym dyskutowano o planie pracy w nowym roku szkolnym. Ustalono terminarz imprez oraz przygotowano ogłoszenie zapraszające nowych członków do działalności w organizacji.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Opracowanie: Małgorzata Wielgosz


Rok szkony 2011/2012Udział młodzieży naszej szkoły w XX finale WOŚP

W dniu 8 stycznia 2012r.młodzież naszej szkoły uczestniczyła w XX finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród wolontariuszy nie zabrakło członków klubu Eurożak, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję.

Opracowanie: Celina Groele

|Czytaj dalej|VIII Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 22 grudnia 2011r. w świetlicy szkolnej ZSZ Nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy odbył się kolejny, VIII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Organizatorem tegorocznej imprezy był Szkolny Klub „Eurożak”. Szkolny zespół muzyczny przygotowany przez p. Wiesława Przybysza wprowadził wszystkich zebranych w świąteczny nastrój, wykonując Bożonarodzeniowe kolędy.

Opracowanie: Celina Groele
Małgorzata Wielgosz

|Czytaj dalej|

KOLĘDOWANIE*


„ Andrzejki " w Klubie

25 listopada 2011r. (piątek) w siedzibie Szkolnego Klubu Europejskiego odbyło się spotkanie młodzieży z okazji „Andrzejek”. Razem z opiekunami członkowie klubu w miłej, przyjaznej atmosferze, przy dobrej muzyce i skromnym poczęstunku spędzili czas. Zaproszonym gościem był nauczyciel religii pan Bernard Mazur, który opowiedział o św. Andrzeju. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych. Spotkanie dostarczyło wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowanie: Małgorzata Wielgosz

SKE SKE


Spotkanie w klubie „ EUROŻAK’’

18 listopada w Szklonym Klubie „ Eurożak’’ odbyło się spotkanie mające na celu przygotowanie zaplanowanych imprez. Młodzież dyskutowała o formie zorganizowania „Andrzejek’’ oraz o zbliżającym się konkursie Kolęd i Pastorałek. W wyniku burzliwej dyskusji wybrano najlepsze propozycje i wyznaczono osoby odpowiedzialne za poszczególne działania. W czasie trwającego spotkania klub odwiedził kominiarz, który na pewno przyniesie szczęście i powodzenie w działaniu klubowiczom.

Opracowała: Celina Groele

SKE SKE


KLUB „ EUROŻAK’’ rozpoczyna swoją działalność w roku szkolnym 2011/2012

W dniu 23 września w Szklonym Klubie „ Eurożak’’ odbyło się spotkanie inaugurujące działalność klubu. Na zebraniu organizacyjnym dyskutowano o planie pracy w nowym roku szkolnym. Zostały omówione propozycje nowych działań oraz ustalono terminarz imprez.

Ważnym wydarzeniem było przyjęcie nowych członków w szeregi organizacji. Spotkanie z nimi odbyło się 3 października. Przewodniczący klubu powitał uczniów zainteresowanych działalnością w SKE oraz zapoznał ich z ideą i celami funkcjonowania klubu. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz


Rok szkony 2010/2011


27.05.2011 - Europejska Majówka w Klubie

wiosna wiosna wiosnaSiedziba Eurożaczka

Po długim remoncie, siedziba Eurożaczka została udostępniona członkom klubu. Uczniowie zaangażowali się w pracach porządkowych, by tam wkrótce zorganizować powitanie wiosny.

wiosna wiosna wiosna


W XIX finale WOŚP

W dniu 9 stycznia w XIX finale WOŚP członkowie szkolnego klubu Eurożaczek i samorządu szkolnego wzięli udział w zbiórce pieniędzy. Wolontariusze ...

|Czytaj dalej|

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 21 grudnia odbył się VII Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez Klub Eurożak. Młodzież ze zgłoszonych klas, z dużym zaangażowaniem zaśpiewała po dwie kolędy, jedną w języku polskim, a drugą w języku obcym. Można było usłyszeć kolędy w języku angielskim, niemieckim, rosyjskim, a nawet ukraińskim.

|Czytaj dalej|

Rok szkony 2009/2010


Zakończenie III edycji akcji „Pola Nadziei”

28 maja 2010 r. zakończyła się III edycja akcji „Pola Nadziei”. Młodzież naszej szkoły wspólnie z nauczycielami po raz kolejny zaangażowała się w ogólnopolską akcję, której celem było pozyskanie środków finansowych potrzebnych na funkcjonowanie Dębickiego Domowego Hospicjum. Wolontariusze z Mechanika kwestowali między innymi: przed kościołem Bożego Miłosierdzia i na terenie szkoły.

|Czytaj dalej|

Pola Nadziei Pola Nadziei Pola Nadziei Pola Nadziei

Wybór nowego zarządu

W dniu 4 lutego 2010r. odbyło się spotkanie klubowe. Celem jego był wybór nowego zarządu Klubu Europejskiego. W wyniku głosowania wybrano nowe władze.

|Czytaj dalej|

 Wybór nowego zarządu Wybór nowego zarządu

VI edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

W poniedziałek 21 grudnia odbył się VI Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez klub Eurożak. Młodzież ze zgłoszonych klas z dużym zaangażowaniem zaśpiewała po dwie kolędy, jedną w języku polskim , a drugą w języku obcym. Jury pod przewodnictwem dyr. M. Mądro przyznała I miejsce klasie 2E (wych. S. Drapała), II miejsce klasie 1I/J (wych. A. Kopacz), a III miejsce klasie 1R (wych. C. Groele).

Konkurs dla uczestników i widzów dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń.

Opracowała: Celina Groele

 VI edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek VI edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek VI edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek VI edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

Spotkanie Andrzejkowe w Klubie

Dnia 26 listopada 2009r. (czwartek) w siedzibie SKE odbyło się spotkanie młodzieży z okazji „Andrzejek”. Razem z opiekunami członkowie klubu w miłej, przyjaznej atmosferze, przy dobrej muzyce spędzili czas. Nie zabrakło również tradycyjnych wróżb andrzejkowych.

Opracowała: Małgorzata Wielgosz

 Spotkanie Andrzejkowe w Klubie Spotkanie Andrzejkowe w Klubie Spotkanie Andrzejkowe w Klubie

Obchody Dnia Patrona Szkoły w Szkolnym Klubie Europejskim

Dnia 16 października w Szkolnym Klubie Europejskim odbyło się spotkanie z okazji obchodów Dnia Patrona Szkoły pod hasłem: „Śladami Jana Pawła II po Europie.”

|Czytaj dalej|

 Obchody Dnia Patrona Szkoły w SKE Obchody Dnia Patrona Szkoły w SKE Obchody Dnia Patrona Szkoły w SKE

Spotkanie inaugurujące działalność klubu w roku szkolnym 2009 / 2010

W dniu 21 września w Szkolnym Klubie „Eurożak” odbyło się spotkanie inaugurujące działalność klubu. Na zebraniu organizacyjnym dyskutowano o planie pracy w roku
szkolnym 2009 / 2010.

|Czytaj dalej|

 Spotkanie inaugurujące działalność klubu 
w roku szkolnym 2009 / 2010 Spotkanie inaugurujące działalność klubu 
w roku szkolnym 2009 / 2010

Rok szkony 2008/2009


„Majowo przez Europę”
„Majowo „Majowo

W dn. 27 maja 2009 r w klubie SKE odbyła się szkolna majówka „Majowo przez Europę”. Organizatorem imprezy był Szkolny Klub Europejski „Eurożak”. Tegoroczna edycja dotyczyła państw niemieckojęzycznych. Przewodnicząca klubu – Justyna Pociask, uczennica kl 2L oraz opiekunki p. Celina Groele i p. Małgorzata Wielgosz poprowadziły imprezę...

|Czytaj dalej|

V edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek
 V edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek
 V edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek

W dniu 13.01.2009r. odbył się V Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek organizowany przez klub Eurożak. Jury pod przewodnictwem z-ca dyr. M. Grzebielucha przyznało I miejsce reprezentantom klasy I L/K: Jolancie Pytel, Monice Wałędze, Beacie Grębskiej, II miejsce przypadło klasie II L, natomiast III miejsce zajęli uczniowie klasy I N, którzy zyskali ogromną sympatię widowni. Wyróżnienie otrzymała solistka klasy II L Magdalena Susz.


Andrzejki 2008
 Andrzejki 2008
 Andrzejki 2008

W czwartek 28 listopada 2008r w siedzibie Szkolnego Klubu Europejskiego odbyło się spotkanie integracyjne z okazji „Andrzejek”. Na imprezie był obecny z-ca dyrektora Marek Grzebieluch, zaproszeni nauczyciele oraz młodzież szkolna. W miłej i wesołej atmosferze przebiegało spotkanie. Nie zabrakło muzyki i wróżb andrzejkowych.


Zjazd Szkolnych Klubów Europejskich

W dniu 21 listopada 2008r członkowie naszego klubu uczestniczyli w Regionalnym Zjeździe Szkolnych Klubów Europejskich. Organizatorem zjazdu było Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie. Tegoroczny Zjazd odbywał się w ramach projektu „Unia Europejska z klimatem – 2008”. Tematem przewodnim Zjazdu była prezentacja współpracy międzynarodowej szkół z województwa podkarpackiego, doświadczeń klubów europejskich ze szczególnym uwzględnieniem grantów propagujących dialog międzykulturowy.


Działalność w latach szkolnych: 2003/2004, 2004/2005, 2005/2006Euro - Żak

Karpackim szlakiem do Europy

W Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy został utworzony Szkolny Klub Europejski "Euro-żak".
20 stycznia 2004 na zebraniu organizacyjnym zatwierdzono Statut Klubu, oraz wysłano zgłoszenie działalności do Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej w Warszawie. Motto organizacji - "Otwarte serce jest zaproszeniem do przyjaźni". Członkiem klubu może zostać każdy uczeń szkoły, który jest zainteresowany jego celami i zadaniami, chce poświęcić swój czas na pracę w klubie, oraz pragnie rozwijać swoje zainteresowania i pogłębiać swoją wiedzę. więcej ->>>

Od 1 września w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 rozpoczęta została realizacja projektu „Karpackim Szlakiem do Europy”. Projekt jest realizowany w ramach Funduszu Małych Projektów Euroregionalnych Narodowego Programu dla Polski Phare 2003 zarządzanego przez Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska w Rzeszowie na zlecenie Władzy Wdrażającej Program Współpracy Przygranicznej PHARE w Warszawie. więcej ->>>
WRÓĆ