INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


ŚWIĘTO CARITAS – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

ŚWIĘTO CARITAS – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

logo MIŚ MALUCHA

Druga Niedziela Wielkanocna jest obchodzona w całym Kościele jako Uroczystość Miłosierdzia Bożego.

W ten szczególny dzień "oczyma duszy wpatrujemy się w oczy Miłosiernego Jezusa, aby w głębi Jego spojrzenia znaleźć odbicie własnego życia oraz światło łaski, którą już po wielekroć otrzymaliśmy i którą Bóg zachowuje dla nas na każdy dzień i na dzień ostateczny" (Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17.08.2002).

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest równocześnie Patronalnym Świętem Caritas . Każdego roku Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz wolontariusze Parafialnych Oddziałów Caritas i Szkolnych Kół Caritas dziękują za dar Bożego Miłosierdzia, za istniejące i powstające dzieła Caritas, za ofiarodawców oraz ludzi dobrej woli współpracujących i wspierających akcje charytatywne. To także dzień szczególnej modlitwy w intencji ubogich, chorych, niepełnosprawnych, bezdomnych, samotnych i starszych.

W tym roku również nasze Szkolne Koło Caritas uczestniczyło w Święcie Caritas odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie biorąc udział w uroczystej Eucharystii. Po zakończeniu Mszy Świętej nastąpiło wręczenie listów dziękczynnych, osobom i instytucjom zgłoszonym przez dyrektorów placówek, księży proboszczów czy dyrektorów szkół do wyróżnienia; osobom szczególnie zaangażowanym w działalność charytatywną oraz wspierającym tę działalność sponsorom i ofiarodawcom.

logo GÓRA GROSZA 2012

tekst: Barbara Stawarz-Schab
WRÓĆ