INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


GÓRA GROSZA 2014

Akcja GÓRA GROSZA 2014

logo GÓRA GROSZA 2014

Jaki jest cel akcji i na co przeznaczane są pieniądze z akcji Góra Grosza?

Naszym zdaniem, najlepsze co możemy dać dziecku, to rodzina, w której może czuć się bezpiecznie, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, nawiązywać przyjaźnie. 60 tysięcy dzieci przebywających w opiece zastępczej czeka na taką rodzinę. Dlatego celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.

W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014 r. przeprowadziliśmy na terenie naszej szkoły zbiórkę pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Grosze zbierane były codziennie przez przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas pełniących dyżur na korytarzu szkolnym oraz odwiedzających poszczególne klasy.

Udało nam się zebrać 153 zł 92 gr.

Wierzymy, że pieniądze zebrane przez nas w wyniku akcji mogą przyczynić się do poprawy losu dzieci, które zostały odseparowane od domu rodzinnego i ich najbliższych.

Wszystkim ofiarodawcom dziękujemy!

logo GÓRA GROSZA 2012

tekst: Barbara Stawarz-Schab
WRÓĆ