INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


GÓRA GROSZA 2013

Akcja GÓRA GROSZA 2013

logo GÓRA GROSZA 2012

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.”

W dniach 25 listopada – 1 grudnia 2013 roku zorganizowano w naszej szkole po raz kolejny akcję charytatywną „Góra Grosza”- wielką zbiórkę monet groszowych na rzecz dzieci najbardziej poszkodowanych przez los.

Akcja ta objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a zebrane w niej środki przeznaczane są na dofinansowywanie nowych rodzinnych domów dziecka, pomoc w organizowaniu samodzielnych grup mieszkaniowych dla dzieci z domów dziecka, programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych, szkolenia rodzin zastępczych oraz na tworzenie mieszkań dla młodzieży.

W tym roku, podobnie jak i w latach ubiegłych, akcję „Góra Grosza” w naszej szkole zorganizowali i przeprowadzili przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas.

Nasi wolontariusze zebrali łącznie 232 zł. 95 groszy, które zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie.

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy przyłączyli się do GÓRY GROSZA.

logo GÓRA GROSZA 2012

tekst: Barbara Stawarz
WRÓĆ