INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


GÓRA GROSZA 2012

GÓRA GROSZA 2012
„Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna góra grosza może przyczynić się do poprawy losu dzieci, które nie z własnych przyczyn zostały odseparowane od domu rodzinnego, od swoich najbliższych.”

logo GÓRA GROSZA 2012

W dniach 4 - 7 grudnia 2012 roku zorganizowano w naszej szkole po raz kolejny akcję charytatywną „Góra Grosza”- wielką zbiórkę monet groszowych na rzecz dzieci najbardziej poszkodowanych przez los.

logo GÓRA GROSZA 2012

Podobnie jak w latach ubiegłych akcję przeprowadzili przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas, a opiekę nad jej sprawnym przebiegiem sprawowały p. Barbara Stawarz-Schab i p. Małgorzata Susz.

Akcja ta objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a zebrane w niej środki przeznaczane są na dofinansowywanie nowych rodzinnych domów dziecka, pomoc w organizowaniu samodzielnych grup mieszkaniowych dla dzieci z domów dziecka, programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych, szkolenia rodzin zastępczych oraz na tworzenie mieszkań dla młodzieży.

W tym roku nasi wolontariusze zebrali łącznie 197 złotych , które zostały przekazane Towarzystwu „Nasz Dom”.

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy przyłączyli się do GÓRY GROSZA.


tekst: Barbara Stawarz
WRÓĆ