INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


KRĄŻKI NADZIEI – SYMBOL POMOCY POTRZEBUJĄCYM

KRĄŻKI NADZIEI – SYMBOL POMOCY POTRZEBUJĄCYM

W dniach 4 - 10 października 2009 roku w całej Polsce obchodzono 65. Tydzień Miłosierdzia. Był on przeżywany pod hasłem "Otoczmy troską życie", a jego patronem został św. Franciszek z Asyżu, który uczył jak kochać przyrodę i drugiego człowieka, a szczególnie życie nadprzyrodzone.

KRĄŻKI NADZIEI – SYMBOL POMOCY POTRZEBUJĄCYM

Z tej okazji w parafiach diecezji tarnowskiej po raz trzeci przeprowadzono kampanię społeczną „Kromka Chleba” i rozprowadzano Krążki Nadziei - symbol pomocy potrzebującym. Celem akcji było wsparcie ludzi bezdomnych i najuboższych, a także dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.

Nasze Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do tej kampanii i końcem października zachęcało społeczność szkolną do zakupu Krążków Nadziei za kwotę 5 zł. Członkowie Koła pełnili dyżury na korytarzu szkolnym oraz odwiedzali poszczególne klasy. W wyniku przeprowadzonej akcji udało nam się zebrać 220 zł. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na dożywianie dzieci w szkołach, świetlicach parafialnych oraz na przygotowanie paczek żywnościowych.

Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania!


tekst: Barbara Stawarz
zdjęcia:

logo Na kromkę chleba

WRÓĆ