INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


 
ZDĄŻYĆ Z POMOCĄJedną z głównych idei przyświecających Szkolnemu Kołowi Caritas jest troska o przyszłość chorych dzieci oraz chęć dzielenia się swoim sercem z tymi najbardziej pokrzywdzonymi przez los. W związku z powyższym członkowie Koła postanowili pomóc chorej na Zespół Westa Laurze Kucharzyk i zebrać fundusze potrzebne na jej rehabilitację. Dziewczynka ma 4 lata i jest jedną z podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. (www.dzieciom.pl)

Fundacja działa od 1998 r., realizując ogólnokrajowy Program "Zdążyć z Pomocą” pod patronatem prof. Zbigniewa Religi. Otacza ona opieką ponad 3 tys. dzieci chorych i niepełnosprawnych z terenu całej Polski, a także placówki lecznicze, hospicyjne, opiekuńcze i wychowawcze.
Działalność Fundacji polega w głównej mierze na gromadzeniu funduszy z przeznaczeniem na przeprowadzanie trudnych operacji, drogiego leczenia, długotrwałych rehabilitacji.

Akcja, którą w ramach programu „Zdążyć z pomocą” przeprowadziło Szkolne Koło Caritas, miała miejsce w czasie ferii wielkanocnych w dniach 6-9 kwietnia 2007r. Członkowie Koła zbierali pieniądze na terenie Dębicy oraz kwestowali przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Pozyskane fundusze w kwocie 1200 zł zostały następnie przekazane fundacji przez księdza St. Kołodzieja – asystenta kościelnego Szkolnego Koła Caritas.
Mamy nadzieję, że zebrane środki przyczynią się do poprawy zdrowia chorej Laury.


oprac. Barbara Stawarz

WRÓĆ
ORGANIZACJE SZKOLNE
AGENDY SZKOLNE
LOSOWE ZDJĘCIE

ZdjęcieLINKI

Starostwo Powiatowe

PCEN

OKE

MEN

KO

Moodle System
Polski/Polish
Angielski/English
Niemiecki/Deutsch
page rank