INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


 
ZDĄŻYĆ Z POMOCĄJedną z głównych idei przyświecających Szkolnemu Kołowi Caritas jest troska o przyszłość chorych dzieci oraz chęć dzielenia się swoim sercem z tymi najbardziej pokrzywdzonymi przez los. W związku z powyższym członkowie Koła postanowili pomóc chorej na Zespół Westa Laurze Kucharzyk i zebrać fundusze potrzebne na jej rehabilitację. Dziewczynka ma 4 lata i jest jedną z podopiecznych Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. (www.dzieciom.pl)

Fundacja działa od 1998 r., realizując ogólnokrajowy Program "Zdążyć z Pomocą” pod patronatem prof. Zbigniewa Religi. Otacza ona opieką ponad 3 tys. dzieci chorych i niepełnosprawnych z terenu całej Polski, a także placówki lecznicze, hospicyjne, opiekuńcze i wychowawcze.
Działalność Fundacji polega w głównej mierze na gromadzeniu funduszy z przeznaczeniem na przeprowadzanie trudnych operacji, drogiego leczenia, długotrwałych rehabilitacji.

Akcja, którą w ramach programu „Zdążyć z pomocą” przeprowadziło Szkolne Koło Caritas, miała miejsce w czasie ferii wielkanocnych w dniach 6-9 kwietnia 2007r. Członkowie Koła zbierali pieniądze na terenie Dębicy oraz kwestowali przy Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego. Pozyskane fundusze w kwocie 1200 zł zostały następnie przekazane fundacji przez księdza St. Kołodzieja – asystenta kościelnego Szkolnego Koła Caritas.
Mamy nadzieję, że zebrane środki przyczynią się do poprawy zdrowia chorej Laury.


oprac. Barbara Stawarz

WRÓĆ