INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Kampania społeczna „Kromka Chleba”

foto

Od 2002 r. Caritas Polska organizuje kampanię społeczną „Kromka Chleba”. Celem kampanii jest pozyskanie funduszy na pomoc najbiedniejszym oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ich problemy. W ten sposób Caritas Polska przy współudziale Caritas diecezjalnych chce wprowadzać w czyn słowa Chrystusa: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, mnieście uczynili".

Pieniądze pozyskane w wyniku tej akcji są przeznaczane na dożywianie dzieci, pomoc dzieciom i kobietom dotkniętym przemocą w rodzinie, rozwijanie placówek socjoterapeutycznych, pomoc bezdomnym oraz zakup leków dla osób potrzebujących.

Nasze Szkolne Koło Caritas przyłączyło się do tej akcji i w dniach 14–20 grudnia 2007r. rozprowadzało wśród społeczności szkolnej „Krążki Nadziei”. Członkowie Szkolnego Caritasu odwiedzali poszczególne klasy i pełnili dyżur na korytarzu szkolnym.

Akcję wsparły pojedyncze osoby, jak również całe klasy, które wspólnie dokonywały zakupu jednego Krążka w cenie 5 złotych.

foto

Członkom Szkolnego Caritasu udało się zebrać w wyniku akcji 240 zł.

Wszystkim osobom, które przyłączyły się do „Kromki Chleba” gorąco dziękujemy!

„Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się,jeśli jest głodny.” - Św. Brat Albert

oprac. Barbara Stawarz


WRÓĆ