INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


 
AKCJA „GÓRA GROSZA”
 

Dnia 27.10.2006 r. zakończono w naszej szkole akcję charytatywną „Góra Grosza”- wielką zbiórkę monet groszowych na rzecz dzieci najbardziej poszkodowanych przez los.
Akcja ta objęta jest patronatem Ministra Edukacji Narodowej, a zebrane w niej środki przeznaczane są na dofinansowywanie nowych rodzinnych domów dziecka, pomoc w organizowaniu samodzielnych grup mieszkaniowych dla dzieci z domów dziecka, programy terapeutyczne dla dzieci osieroconych , programy szkolenia rodzin zastępczych oraz na tworzenie mieszkań dla młodzieży.

W tym roku w ciągu tygodnia udało nam się zebrać 429 zł. i 72 gr.

Finał GÓRY GROSZA nastąpi 25 listopada w Warszawie, gdzie do wiadomości publicznej podane zostaną wyniki zbiórki oparte na protokołach, nadesłanych przez poszczególne szkoły z całej Polski. Jak co roku Towarzystwo NASZ DOM funduje następujące nagrody w akcji:
• Nagrodę główną o wartości 1 % wpływów z akcji (przy założeniu, że akcja przyniesie ok. 1,5 mln. zł. będzie to ok. 15.000 zł.) dla szkoły, która zbierze najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia,
• 16 nagród dla szkół, które zbiorą najwięcej pieniędzy w swoim regionie, w przeliczeniu na jednego ucznia( fundusz ogólny tych nagród wynosi 3 % wpływów z akcji).
Wszystkie w/w informacje oraz rezultaty konkursu dla szkół, które zebrały najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia w Polsce oraz w poszczególnych województwach zostaną ogłoszone na stronie internetowej Towarzystwa NASZ DOM: www.towarzystwonaszdom.pl

Organizatorzy akcji składają serdeczne podziękowania wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy przyłączyli się do GÓRY GROSZA.


Opracowała Barbara Stawarz
 

WRÓĆ