INFORMACJE
Informator Gimnazjalisty
KALENDARZ
Odwiedziło nas już:
Liczniki
osób.


Akcja „Witaj Święty Mikołaju”


Mając w pamięci słowa Jana Pawła II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” Szkolne Koło Caritas zorganizowało na terenie szkoły akcję „Witaj Święty Mikołaju”. Trwała ona od 27 listopada do 4 grudnia 2006r. i polegała na zbiórce zabawek dla dzieci z Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy oraz dla podopiecznych Księdza Stanisława Kołodzieja ze Świetlicy Profilaktyczno – Wychowawczej LUMEN przy Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy.
Dzięki zaangażowaniu wielu klas w ciągu sześciu dni przedstawicielom Caritasu udało się zebrać mnóstwo maskotek oraz słodycze i sprawić, że 6 grudnia stał się dniem pełnym radości dla dzieci pokrzywdzonych przez los. Prezenty mikołajkowe zostały dostarczone przez członków SKC oraz Samorządu Szkolnego do świetlicy LUMEN i przekazane na ręce jej Kierownika, natomiast dzieciom z Domu Dziecka wręczył je sam Święty Mikołaj.

Organizatorzy Mikołajek – Barbara Stawarz i Małgorzata Susz składają podziękowania wszystkim Nauczycielom i Uczniom, którzy przyłączyli się do akcji.
Jednocześnie wyrażamy radość z faktu, iż wspólnie udało nam się zrobić coś dobrego, a dzieci nie utraciły wiary w Świętego Mikołaja.

"Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili"


oprac. Barbara Stawarz


Galeria
WRÓĆ